İptal İade ve Değişim Şartları

 

Ürün iade süresi ne kadardır?

Aldığınız ürünü kargoda teslim aldıktan itibaren 14 gün içinde fatura arka yüzünde yer alan formu doldurarak, ürün ve formu ile birlikte MNG Kargo ile herhangi bir kargo ücreti ödemeden gönderebilirsiniz. 14 gün süre içerisinde iadenin gerçekleşmemesi durumunda, ürün iade işlemi gerçekleştirilemez ve ürün(ler) size karşı ödemeli olarak geri gönderilir.

 

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

İade ürünleri MNG kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir. Aşağıdaki linkten MNG kargonun size en yakın şubelerini görebilirsiniz.

www.mngkargo.com.tr

 

İade kapsamındaki koşullar nelerdir?

  1. İadeler kesinlikle orijinal kutu ve/veya ambalajı ve faturanın aslı  ile birlikte yapılmalıdır.
  2. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak  orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  3. Ürünle birlikte hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  4. İade edilmek istenen ürünlerin orijinal kutuları açılmamalı ve iade edilirken orijinal kutularının üzerine yazı yazılmamalı, bant gibi şeyler yapıştırılmamalıdır. Yeniden satılabilir değerini yitirmemelidir.
  5. Hediye çeki ile verdiğiniz siparişlerde ise sadece nakit ödeme tutarı geri iade edilecek olup hediye çekiniz kullanım süresi içinde olması durumunda yeniden kullanımı için aktif edilecektir.
  6. Her türlü hijyen içerikli ürün(biberon, emzik) , emzirme ürünleri, göğüs pompaları, kişiselleştirilmiş ürünler iade edilemez.
  7. İade edilen ürünler için yapılacak ödeme ürün bedeli kadar olup, siparişi oluşturma esnasında ödediğiniz kargo bedeli geri ödenmemektedir.

  

Ürün iade sonrası süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz Minik Şeyler tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, orijinal fatura nüshaları kontrol edilerek, yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kapsamında, sistemimizde kayıtlı email adresinize iade işlemlerinin onay durumuna ilişkin bilgi gönderilir.

İade işleminizin onaylanması durumunda iade işleminizin kredi kartı ekstresine yansıma süresi,bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir.